Semināri, apmācības

RTU HPC centrs aicina piedalīties apmācībās "Augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijas CUDA lietišķais pielietojums"

Rīgas Tehniskās universitātes HPC centrs organizē CUDA apmācību II daļu, kas notiks 2017. gada 20. un 21.aprīlī Sētas ielā 1, 106. auditorijā plkst.16.00. Apmācību kursus vadīs asoc. prof. Arnis Lektauers un Dagnis Zemturis.

Apmācību kursi ir turpinājums CUDA I daļai «Ievads augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijā CUDA». Šajos apmācību kursos uzmanība tiks pievērsta CUDA programmatūras realizācijai grafikas daudzprocesoru sistēmās, īpaši fokusējoties uz CUDA kā mākoņpakalpojuma iespējām attālinātā serveru vidē. Apmācību noslēgumā tiks piedāvāti CUDA praktiskie vingrinājumu uzdevumi RTU HPC klasterī.

Vairāk informācijas par apmācībām ŠEIT

 

SolidWorks seminārs "Engineer the future: From idea to final product"

SolidWorks seminārā tika runāts par RTU nopirktās SolidWorks mācību (Edu) licences sniegtajam iespējām.

Seminārs notika 2017. gada 10. aprīlī no 14.00 – 15.30,  Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un Elektrotehnikas fakultātē, Āzenes 12/1, 314. auditorijā.

To vadīja PLM Group SolidWorks oficiālā izplatītāja Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs  – pārstāvis Mikkel Marott, kurš specializējies tieši SolidWorks izglītības jautājumos.

Vairāk informācijas par semināru ŠEIT

 

HPC centrs aicina piedalīties apmācībās “Ievadkurss MATLAB

Rīgas Tehniskās universitātes HPC centrs aicina pieteikties apmācībām “Ievadkurss MATLAB”, kas sāksies š.g. 10.aprīlī un norisināsies Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē Āzenes iela 12, 130.auditorijā. Apmācībās, kuras vadīs doc. Dr.Sc.Ing. Māris Tērauds, būs iespēja apgūt MATLAB programmatūras pamatus.

Vairāk informācijas par pasākumu ŠEIT

 

Aicinām apmeklēt semināru par ArcGis Online iespējām Rīgas Tehniskajā universitātes studentiem un mācībspēkiem

RTU HPC centrs sadarbībā ar Envirotech š.g. 21.decembrī no plkst.12.15 - 14.00 organizē ArcGis Online semināru. Seminārs notiks RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, Ķīpsalas ielā 6a/6b, 131.auditorijā.

Senimāra laikā tiks demonstrēts kā ģeogrāfiskā informācijas sistēma pielietojuma studiju procesa pilnveidošanai, kā var izmantot interaktīvās kartes un kā var izprast ģeogrāfiskās informācijas sistēmu interdisciplināro nozīmi izglītības sistēmā.

Vairāk informācijas par pasākumu ŠEIT

 

Aicinām apmeklēt HPC pēcpusdienu

2016. gada 9. decembrī Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās HPC pēcpusdiena, kurā interesenti tika iepazīstināti ar superskaitļošanas iespējām RTU, tostarp augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju CUDA, kā arī ieguva informāciju, kā piekļūt zinātniskajai programmatūrai (pētniecības un studiju procesam). Pasākuma praktiskajā daļā tika demonstrēti piemēri, kā, izmantojot superdatoru, modelēšana var tikt veikta ātrāk un lielākos apjomos.

Seminārs norisinājās Ķīpsalas ielā 6, 116. auditorijā no 16:00 līdz 18:30

Vairāk informācijas par pasākumu ŠEIT

 

HPC centrs aicina apmeklēt praktisko semināru «Paralēlā skaitļošana arMATLAB»

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) HPC centrs sadarbībā ar MathWorks organizēja praktisko semināru «Paralēlā skaitļošana arMATLAB», kurš norisinājās 12. oktobrī RTU Āzenes ielā 12/1(Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāte) 314. auditorijā no pl.12.30. līdz 16.

Semināru vadīja Raymond Norris, paralēlās skaitļošanas inženieris no MATLAB galvenajās mītnes ASV.

Semināra laikā tika veikts dziļāks ieskats MATLABredzējumā par paralēlo skaitļošanu. Tika demonstrēts, kā modificēt kodu, lai parealizētu MATLAB programmas un kā pārnest kodu no personālā datora uz skaitļošanas klasteri. Noslēgumā dalībniekiem bija iespēja nosūtīt MATLAB uzdevumus izpildei uz RTU HPC klasteri.

Vairāk informācijas par semināru ŠEIT

 

 

Apmācību kursi augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijā CUDA

Apmācību kursi «Ievads augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijā CUDA» notika 2016.gada 23. un 26. septembrī no plkst. 16.00 līdz 19.30 Sētas ielā 1, 106. auditorijā.

Kursus organizēja Rīgas Tehniskās universitātes HPC (High Performance Computing) centrs un tos vadīja asoc. prof. Arnis Lektauers un Dagnis Zemturis. 

Kursos tika apskatīti masīvi paralēlās augstas veiktspējas skaitļošanas pieejas teorētiskie un praktiskie principi, kas tiek realizēti daudzprocesoru sistēmu un/vai grafisko procesoru aparatūras un specializētas programmatūras vides apvienojuma veidā. Kursos bija iekļauts pārskats par augstas veiktspējas skaitļošanas aparatūras un programmatūras arhitektūras veidiem, skaitļošanas algoritmiem, lietojumbibliotēkām un rīkiem. Padziļināta uzmanība tika pievērsta grafisko procesoru bāzētās paralēlās skaitļošanas platformas CUDA starpdisciplināram lietišķajam pielietojumam, piemēram, liela apjoma datu analīzē, attēlu apstrādē un mašīnmācīšanās uzdevumos. Līdztekus teorētisko zināšanu apguvei tika sniegtas iespējas gūt praktiskas pamatiemaņas informācijas tehnoloģijas risinājumu izstrādē ar CUDA tehnoloģiju.

Vairāk informācijas par apmācību kursiem ŠEIT

 

Vasaras skola «Baltic HPC Summer School 2014»

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina Latvijas augstskolu doktorantus, pētniekus un absolventus no 2014. gada 30. jūnija līdz 4. jūlijam apmeklēt vasaras skolu «Baltic HPC Summer School 2014». Tā norisināsies angļu valodā. Dalība tajā – bez maksas.

Vasaras skolas laikā tiks pasniegtas gan lekcijas, gan notiks praktiskas apmācības par paralēlo programmēšanu un citām nepieciešamajām prasmēm zinātniskās programmatūras attīstīšanā. Būs vizuālās skaitļošanas tehnoloģiju uzņēmuma «NVIDIA» prezentācija, izstrādātās paralēlās programmēšanas tehnoloģijas «CUDA» apmācības, vadošā tīklošanas uzņēmuma «CISCO» seminārs, kā arī citi semināri par datorprogrammām «MATLAB», «COMSOL» un «SolidWorks». 

Vasaras skolu organizē RTU sadarbībā ar «NVIDIA».

Vairāk informācijas par vasaras skolu atrodama ŠEIT

 

RTU studenti, pētnieki un absolventi tiek aicināti uz semināru par «Wolfram» tehnoloģijām

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, pētnieki un absolventi tiek aicināti noklausīties semināru par uzņēmuma «Wolfram Research» informācijas tehnoloģijām. Seminārs notiks 14. maijā no plkst. 8.50 līdz 12.30 Meža ielā 1/4, 220. auditorijā angļu valodā. Dalība tajā – bez maksas.
Semināru vadīs uzņēmuma «Wolfram Research» pārstāvis, tehniskā satura attīstītājs Anthony Zupnik. Semināra dalībniekiem būs iespēja uzzināt par jaunākajām «Wolfram» tehnoloģijām, iemācīties efektīvāk izmantot «Mathematica» programmu, kā arī gūt ieskatu par «Wolfram SystemModeler» rīku un iespējām to izmantot sarežģītu hierarhisku sistēmu veidošanā un modelēšanā.
Uzņēmums «Wolfram Research» ir viens no ievērojamākajiem datora, interneta un  «mākoņu» programmatūras uzņēmumiem pasaulē, kā arī vadošais zinātnisko un tehnoloģisko inovāciju ieviesējs. Lai skaitļošanu padarītu arvien jaudīgāku, uzņēmums īstenojis ilgtermiņa redzējumu par zinātnes, tehnoloģiju un rīku attīstību.
Semināru organizē RTU sadarbībā ar uzņēmumu «Wolfram Research».
 

Seminārs «Izvērsta programmēšanas tehnika MATLAB»

Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā arī MathWorks un «MATLAB Academic Tour 2013» ietvaros 2013. gada 21. maijā organizē MATLAB semināru.

Semināra tiks runāts par zinātniski - tehnisku problēmu risinājumiem, izmantojot MATLAB produktus.

Loren Shure ir vadošā MATLAB programmēšanas valodas attīstītāja un strādā kompānijā MathWorks vairāk kā 25 gadus. Viņa ir līdzautore vairākiem MathWorks produktiem, kas palielina MATLAB funkcionalitāti. Lorena šobrīd strādā pie jaunākās MATLAB valodas dizaina izstrādes. Lorenai ir liela pieredze atbalstot universitātes MATLAB ieviešanā pētniecībā un mācību procesā.

Vairāk par semināru skatīt ŠEIT

 

COMSOL seminārs

Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar COMSOL organizē COMSOL semināru, kas notiks 2013. gada 31. janvārī Kaļķu ielā 1, 201. auditorijā no plkst.13 līdz 16.

Semināra laikā skaidros, kāpēc zinātnieki, inženieri un datu analītiķi visā pasaulē izmanto COMSOL.

COMSOL inženieri klātienē demonstrēs, kā izmantot COMSOL risinājumu izstrādē, datu vizualizācijā, datu analīzē un ciparu skaitļošanā un kā lietot COMSOL un ar to saistītās programmas.

Vairāk par semināru skatīt ŠEIT

Latviešu